Hakkımızda

K ökleri 1966 yılına dayanan Eruslu Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., faaliyetlerine 2004 yılında çocuk bezi üretimi ile başladı. 2010 yılında, yetişkin hasta bezi, ıslak havlu ve cep mendili;

2013 yılında hasta altı örtüsü ve 2017 yılında kadın pedi üretimine başlayan Eruslu Sağlık, sektöründe emin adımlarla yürümeye devam ediyor.

1966
1966 ilk sanayi yatırımı

İlk sanayi yatırımı yapıldı

Plastik ayakkabı üretimine başlayan Mehmet Ali Eruslu, plastik sektörünün gelişimiyle birlikte yıllar içinde yatırımlarını, üretim kapasitesini ve ürün çeşitlerini sürekli arttırdı.

1993
eruslu fabrika

Erpen A.Ş.kuruldu

Polimer kapı ve pencere alanında sunulan yenilikler, yüksek teknolojiye sahip tesisler ve yaygın bayi ağıyla hem yurt içi hem de yurt dışında rağbet gören Erpen markası ortaya çıkarıldı.

2004

Eruslu Sağlık faaliyete geçti

Uluslararası kalitedeki çocuk bezi üretimiyle faaliyetine başlayan Eruslu Sağlık, hem kendi markalarını hem de private label ürünlerini ağırlıklı olarak ihraç etmeye başladı.

2005

BZ İnşaat Malzemeleri şirketi kuruldu

Wallboard markalı ısı yalıtım levhaları üretimine başlayan BZ İnşaat, sektörünün en yüksek üretim kapasitesine sahip şirketlerinden biri haline geldi.

2008

Ecoplast şirketi kuruldu

Baskılı-baskısız esnek ambalaj ve endüstriyel film üretimine başlayan Ecoplast, yedi farklı üretim tesisinde faaliyetlerini sürdürüyor.

2010

Yetişkin hasta bezi, ıslak havlu ve cep mendili üretimi başladı

Hijyenik ürünler alanındaki gelişimini kararlılıkla sürdüren Eruslu Sağlık, aynı yıl 3 yeni ürün birden üretime alarak portföyünü zenginleştirdi.

2013

Hasta altı örtüsü üretimi başladı

Yetişkin hasta bezi markalarıyla hem yerli hem de uluslararası pazarda rağbet gören Eruslu Sağlık, aynı segmentle bütünleşik ürün olarak hasta altı örtüsünü de tüketicilerine sundu.

2015

Sleepy’nin Türkiye lansmanı yapıldı

Türkiye’nin saf suyla dokunmuş ilk bebek bezi Sleepy Sensitive Türkiye pazarına sunuldu. Bebek beziyle birlikte ıslak havlu çeşitlerinin de lansman iletişimleri gerçekleştirildi. Aynı yıl, Sleepy Online e-ticaret sitesi de hizmete girdi.

2017

Kadın pedi üretimi başladı

Eruslu Sağlık, kadın pedini de üretime alarak kategorik anlamda hijyenik ürünler alanındaki portföyünü tamamladı.

2018

Sleepy Natural tüketiciye sunuldu

Doğal bambudan elde edilmiş emici liflere ve saf suyla dokunmuş yumuşacık kanatlara sahip Sleepy Natural, faydalı yenilikleriyle kadın pedi pazarına yeni bir soluk getirdi.

Eruslu Sağlık Aylık Üretim


0 milyon adet çocuk bezi
0 milyon adet yetişkin bezi
0 milyon adet yatak koruyucu örtü
0 milyon adet ıslak havlu
0 milyon adet cep mendili
0 milyon adet hijyenik kadın pedi

Üretim Kapasitesi bakımından sektörünün en önde gelen kuruluşları arasında.

İhracat Hakkında

Eruslu Global Şirketler Topluluğuna bağlı olan ve dünya genelinde 100’den fazla ülkeye ihracatı, yaygın yurt içi satış yapılanmasıyla Eruslu Sağlık, tüketici memnuniyetini her zaman en üst seviyede tutarak, onlara dünya standartlarının da üstünde, en yüksek kalitede ürünler sunuyor.

Yenilikleri ve teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Eruslu Sağlık, tüm ihtiyaçlara anında ve kaliteli çözümler sunmak için mevcut ürünlerini geliştiriyor ve tüketicileri için sektöre her zaman yeni ürünler kazandırıyor.